Wyjazd do pracy do Niemiec. Co zabrać?

0
632
Wyjazd do pracy do Niemiec. Co zabrać

Decyzja zapadła – wyjeżdżamy do pracy do Niemiec. Miejsce pracy zaklepane, z rodziną wszystko uzgodnione, formalności dopięte na ostatni guzik, transport zorganizowany. Pozostaje tylko spakować walizki. I tu pojawia się dylemat – co ze sobą zabrać na wyjazd do pracy do Niemiec? Co się przyda, co okaże się zbędne, a co możemy kupić na miejscu? Żeby oszczędzić sobie zbędnej nerwówki – którą i tak będziemy przecież przeżywać, zwłaszcza jeśli to nasz pierwszy wyjazd – nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę, ale z góry sporządzić listę potrzebnych rzeczy

Niezależnie od tego, na jak długo wyjeżdżamy, musimy wziąć pod uwagę, że przez jakiś czas będziemy w obcym miejscu, w kompletnym oderwaniu od polskich realiów, i przez co najmniej tydzień lub miesiąc (w zależności od częstotliwości wypłat), zanim otrzymamy pierwsze wynagrodzenie, musimy poradzić sobie sami. I właśnie sprawę finansów warto umieścić na pierwszym miejscu naszej listy.

Wyjazd do Niemiec -Pieniądze i dokumenty

Przed wyjazdem zorientujmy się, jakie są koszty życia w Niemczech, szczególnie w tym regionie, do którego się wybieramy. W zależności od tego zasilmy odpowiednio wcześniej wystarczającą sumą swoje konto bankowe (najlepiej założyć konto walutowe w euro, by uniknąć opłat za przewalutowanie ze złotówek przy każdej transakcji).

Przygotujmy do wyjazdu kartę do bankomatu, a także niezbędną na podróż ilość gotówki w euro (np. na taksówkę czy bilet autobusowy). Równie ważne jak karta płatnicza są podstawowe dokumenty – dowód osobisty i prawo jazdy. Pamiętajmy, by trzymać je w bezpiecznym miejscu. Niezbędny będzie także notes, w którym zapiszmy ważne informacje dotyczące naszej pracy: dane firmy, telefon kontaktowy do pracodawcy, a także adres i telefon najbliższej polskie ambasady lub konsulatu.

Wyjazd do pracy- Niezbędna garderoba

Na wyjazd do pracy do Niemiec zabierzmy to, co na pewno nam się przyda zarówno w samym miejscu pracy, jak i poza nim. Przed wyjazdem dowiedzmy się jak najwięcej o pogodzie panującej w danym regionie o średnich temperaturach i opadach w danym miesiącu – będziemy dzięki temu wiedzieć, czy na miejscu przydadzą się nam buty zimowe, puchowa kurtka i czapka, czy wystarczy cieńszy płaszcz i półbuty.

Inne rzeczy zabierze też do pracy opiekunka seniora (luźne obranie, wygodne w pracach domowych), a inne pracownik budowlany (mocne ubranie robocze). Nie ograniczajmy się przy tym bynajmniej do jednej pary butów czy np. do jednego dresu czy dżinsów. W zależności od okazji (np. podczas zwiedzania okolicy) i pogody zajdzie potrzeba ich zmiany.

Jeśli chodzi o buty, postawmy przy tym na sprawdzoną, wydolną parę, nie kupujmy specjalnie nowego obuwia, które może nas obcierać i uciskać. Poza tym przyda nam się oczywiście kilka sztuk bielizny, piżama, kapcie i klapki pod prysznic.

Praca w Niemczech – Przedmioty codziennego użytku

Poza szczoteczką do zębów naszykujmy sobie kosmetyki, których codziennie używamy. Jeśli nie chcemy obciążać walizki ciężkimi butelkami, kupmy wcześniej poręczny kosmetyczny zestaw samolotowy z małymi buteleczkami i pudełeczkami, do których wyciśniemy odpowiednią ilość kremu czy szamponu.

Poza tym to, co warto zabrać na wyjazd do pracy do Niemiec, zależy od tego, co zapewnia na miejscu pracodawca. Czasami konieczne jest zabranie własnych ręczników i pościeli, sztućców, kubka i talerza czy też proszku i płynu do prania – przed wyjazdem postarajmy dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat.

Wyjazd do pracy w Niemczech – Internet zawsze przy sobie

Planując listę tego, co warto zabrać na wyjazd do pracy do Niemiec, nie można oczywiście pominąć smartfonu i ładowarki. O ile to możliwe, zaopatrzymy się także w zapasowy telefon z dodatkową baterią, wyposażony w tę samą listę kontaktów, co telefon podstawowy – na wypadek, gdyby ten został zgubiony lub skradziony. Upewnijmy się też, czy mamy aktywny Roaming.

Na wyjazd do pracy do Niemiec warto zabrać także jakąś pomoc językową, która pomoże nam funkcjonować w obcym kraju: rozmówki polsko-niemieckie, słownik czy smartfonowa aplikacja do tłumaczenia słówek. No i na koniec – wygodny, pakowny i poręczny bagaż, do którego bez trudu to wszystko zapakujemy. Potem pozostanie nam już tylko wyruszyć w drogę.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.