Sklepy z Polską żywnością w Niemczech

0
516
Sklepy z Polską żywnością w Niemczech

Polskie sklepy w Niemczech są jak najbardziej akceptowalne przez obywateli. Wiele rzeczy, w tym produkty spożywcze posiada kilka różnic, które na pierwszy rzut oka nie są zauważalne. Pierwszą z nich jest fakt, iż Niemcy zwracają uwagę na jakość produktu, a Polaków może przekonać jedynie smak. Na odmienność produktów, wpływają głównie preferencje odbiorców. Bowiem to właśnie dla nich są one przygotowywane.

Na skróty:

Produkty spożywcze w Niemczech a w Polsce

Omówmy sobie polskie produkty w Niemczech i ich różnicę. Actimel to chyba najbardziej popularny produkt, bariera ochronna w formie jogurtu, jest chętnie wybierana przez każdego z nas. W Niemczech w skład Actimela wchodzi woda i jogurt mleczny, oczywiście odtłuszczony, w przypadku Polski jest to częściowo odtłuszczone mleko. Każdy specjalista może potwierdzić, że produkt oferowany za granicą, posiada znacznie mniej kwasów nasyconych.

Wiąże się to ze znacznie niższą przyswajalnością witamin typu A, E, D i K, co oznacza, że produkt Polski wygrywa w tej kategorii. Ponadto, w naszym produkcie zawarte są również składniki mineralne oraz pektyna, która ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Niestety to tylko jedna zaleta, która okazuję się po naszej stronie, reszta należy do Niemców. W ich Actimelu znajdziemy acesulfam oraz sukralozę, czyli nieszkodliwe słodziki oraz produkt serwatkowy, który zapewnia dużą ilość wapnia. Dietetycy podkreślają, że znacznie gorszy okazuję się nasz produkt, który posiada takie substancje jak glukoza czy cukier.

Kolejnym produktem, który chcemy omówić, będzie Lion. Polski baton zawiera proszkowane kakao, a niemiecki masło kakaowe. Ta różnica w produkcji okazuje się mieć znacznie mniejszą zawartość tłuszczu. Niemcy wyeliminowali również obecność karagenu, służącego za zagęszczenie. Co spowodowało objęcie prowadzenia w klasyfikacji zdrowotnej.

Polskie sklepy w Niemczech – jak ich szukać?

W Niemczech istnieje wiele sklepów spożywczych, które mają w sobie stricte Polski asortyment. Jest to nie mały ukłon w stronę Polaków, którzy przyjeżdżają w niemieckie rejony za pracą. Pomimo iż, asortyment znacznie się wyróżnia, Niemcy chcą, abyśmy czuli się w ich kraju komfortowo.

Polskich sklepów możemy szukać, na przykład przez Internet – znajdziemy tam przecież wszystko. Nie rzadko otrzymamy taką informację od przechodnia, zamieszkującego tamtejsze rejony. Jednym zdaniem, polskie sklepy są dość popularne i każdy o nich słyszał.

W brew pozorom w zakresie żywienia niewiele nas różni. Zasadniczo, Niemcy wolą potrawy o większej zawartości tłuszczu i mniejszej ilości warzyw. Przez co wszystkim tym, którzy są na diecie, niemiecka kuchnia się nie spodoba. Polska kuchnia wciąż zaskakuję niemieckich obywateli, są mocno zaskoczeni i ciekawi takich połączeń smakowych.

Niemcy bardzo chętnie decydują się na spróbowanie naszych specjałów. Głównie wybierają bigos, pierogi czy kotleta schabowego, który okazuje się ich ulubieńcem. Wyrazy szacunku okazują w stosunku do naszych wędlin oraz kiełbas, niejeden Niemiec chwali sobie nasze przysmaki. Podsumowując, nasza kuchnia smakuje nie tylko Polakom, ale również gościom z daleka.

Czy Niemcy kupują w Polskich sklepach?

Do niedawna gości z Niemiec przyciągały głównie nasz bazary. Obecnie sytuacja znacznie się odwróciła i zdecydowana większość robi zakup w dużych hipermarketach. Znacznie większym zainteresowaniem cieszą się również Polskie sklepy i polskie usługi, z których Niemcy korzystają coraz częściej. Fryzjer, kosmetyczka czy też zabiegi pielęgnacyjne, przyciągają Niemców z daleka.

Głównym powodem tak dużego zainteresowana są niższe ceny oraz miła obsługa, która okazuję się równie dużym atutem. Podczas jednej wizyty niemiecki turysta, jest w stanie zostawić nawet około 32 euro. Ponad czterdzieści – sześć procent gości, zaopatrza się w Polsce w benzynę, czterdzieści procent w artykuły spożywcze a 38 procent w owoce i warzywa. Niemcy nie stronią również od stołowania się w Polskich restauracjach, cenią polskie jedzenie i bardzo często staja się zadowolonymi klientami licznych stołówek i restauracji.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.