Polskie sklepy w Niemczech

0
483
Polskie sklepy w Niemczech

Pracując w Niemczech czy żyjąc tam wcale nie trzeba czuć się całkiem odciętym od Polski i polskiej tradycji. Tyczy się to również możliwości kupowania w polskich sklepach i polskich produktów. Niemal w każdym dużym mieście, a także w mniejszych miejscowościach można zaopatrzyć się w polskie produkty, jedzenie, przysmaki, chemię i wiele innych polskich produktów.

Zrobić to można w wielu polskich sklepach, a także supermarketach. Ta możliwość jest szczególnie doceniania przez Polaków, który mocno związani są z polskimi smakami jak np. polskim chlebem, który dość mocno różni się od tego niemieckiego.

Sklepy z polską żywnością w Niemczech to dla wielu naszych rodaków nie tylko doskonała alternatywa w zakupie produktów żywności, ale także szansa na lepszą pracę w doskonałych warunkach. Pracując w Polskim sklepie, większość obsługiwanych klientów to Polacy, co za tym idzie, konieczność znajomości języka niemieckiego będzie tu mniej wymagana.

W dużej mierze właścicielami tych sklepów są Polacy, którzy na stałe osiedlili się w Niemczech i szukają sposobu na lepszy zarobek. Polskie sklepy w Niemczech cieszą się ogromną popularnością, są odwiedzane przez wielu Polaków, ale także i Niemców. Przyciąga ich nie tylko różnorodność produktowa, ale także inność smaków, a także korzystne ceny.

Polskie sklepy – jakie?

Na terenie Niemiec funkcjonuje wiele dużych i mniejszych siedzi sklepów z polską żywnością. Warto wymienić tu ogólnospożywczy sklep Polonia Market, który posiada bogatą ofertę różnorodnych produktów, a także oferuje swoim klientom domowe ciasta.

Kolejnym sklepem, o którym warto wspomnieć jest Polnische Delikatessen bei Ewa, to miejsce, w którym zaopatrzymy się przede wszystkim w polskie tradycyjne wędliny, a także inne mięsne wyroby. Dużym zainteresowaniem cieszą się w tym miejscu wyroby garmażeryjne.

Jeśli chcielibyście zaopatrzyć się w warzywa i owoce, a także różnego rodzaju przetwory, powinniście w swojej Niemieckiej okolicy szukać Polskiego sklepu Wiejska Chata. Dostaniemy tam zarówno domowe dżemy jak i ogórki konserwowe i małosolne.

Sklep Wika to polski punkt na mapie Niemiec. Znajdziecie w nim głównie polskie tradycyjne dania, takie jak bigos, pierogi, a także ogórki i wędliny.

Polskie sklepy w Niemczech – dlaczego tak lubiane?

Kolonia, Dusseldorf, Essen, Aachen, Dortmund to tylko kilka miast, w których działają już polskie supermarkety. Sklepy wielkopowierzchniowe są jednak jednymi z wielu polskich sklepów prowadzonych w Niemczech przez Polaków i oferujących polskie produkty. Właścicielami sieci polskich supermarketów w Niemczech pod nazwą Promo Supermarkt są Tomasz Hoja i Jacek Wasylkowski.

W tychże sklepach, ale nie tylko dostać można poza produktami spożywczymi i chemią, także polską prasę oraz polskie książki. Znajdziemy tu m.in. nabiał, warzywa, owoce, wędliny, pieczywo i napoje. Zdecydowanie największą popularnością w polskich sklepach cieszy się wędlina i wyroby mięsne, które zdecydowanie przewyższają jakością oraz smakiem wyroby wędliniarskie z Niemiec. Odwiedzający polskie sklepy Polacy są zachwyceni, iż są obsługiwani w nich przez rodaków mówiących w naszym języku. Polskie sklepy w Niemczech jest to świetna okazja do promocji naszych produktów i szansa dla polskich producentów pokazania się z dobrej strony.

Sieć supermarketów założona została jako odpowiedź na dużą ilość Polaków zamieszkujących Nadrenię Północą- Westfalię, a właściciele marki planują ekspansję także na inne regiony naszych zachodnich sąsiadów. Pieczywo czy ciasta są przygotowywane w tychże sklepach na miejscu jednak w oparciu o receptury zgodne z polską tradycją. Produkty sprzedawane w sklepie oferowane są w sposób bardzo atrakcyjny i odpowiadający miejscowym standardom, dlatego też polskie supermarkety ściągają do siebie także Niemców i innych mieszkańców Niemiec.

Otwieranie tego typu polskich firm to świetny sposób na promocję Polski za granicami kraju. Na otwarciu sklepu był m.in. sekretarz z Ministerstwa Pracy, Integracji i Spraw Socjalnych Nadrenii Północnej- Thorsten Klute.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.