Jak wygląda organizacja podróży opiekunów do Niemiec?

0
427
Jak wygląda organizacja podróży opiekunów do Niemiec

Myśląc o tym dla kogo praca opiekuna osoby starszej jest pracą idealną trudno podać wiek lub płeć, gdyż odgrywają one mniej znaczącą rolę. Dane pokazują, iż znakomita większość opiekunów stanowią panie, czyli opiekunki.

Na skróty:

Praca opiekuna osób starszych – dla kogo?

Najczęściej są to osoby w wieku 40+, co jest sporym plusem, gdyż w pracy tej bardzo ważną kwestią jest szeroko pojęte życiowe doświadczenie. Innymi ważnymi predyspozycjami do pracy w opiece są takie cechy charakteru jak rzetelność w podejściu do obowiązków, uczciwość, odpowiedzialność, wrażliwość i empatia, chęć niesienia pomocy oraz sympatia do drugiego człowieka. To zdecydowanie praca dla osób nastawionych na pomaganie i czerpiących z tego satysfakcję.

Przed wyjazdem do pracy w roli opiekunki trzeba mieć zdecydowanie świadomość ciężkości obowiązków jakie się z nią wiążą. Osoba starająca się o pracę opiekuna często posiada, poza wyżej wymienionymi predyspozycjami, dyplom ukończenia kursu w zawodzie opiekuna osoby starszej. Kurs ten przysposabia kandydata w potrzebną wiedzę praktyczną i teoretyczną, która warto wykorzystywać na co dzień. Podczas nauki kandydat nabywa wiedzę z zakresu geriatrii i psychologii rozwoju człowieka, fizjologicznych aspektów wieku podeszłego, chorób wieku podeszłego, etyki pracy, organizacji czasu wolnego osobie starszej, komunikacji z osobą starszą, wykonywania czynności opiekuńczych w zakresie czynności pielęgnacyjnych i higienicznych, pierwszej pomocy w geriatrii, zasad żywienia osoby starszej oraz aktywizacji i wsparcia emocjonalnego osoby starszej.

Praca w opiece to także dobry kierunek dla osób, które znają język obcy kraju, do którego chcą wyjechać w celach zarobkowych. Osoby nieposiadające znajomości języka powinny przez aplikowaniem spróbować opanować go chociaż w stopniu komunikatywnym, podstawowym.

Praca opiekunki osoby starszej bez pośredników czy przez agencję?

Kandydat na opiekuna osoby starszej ma dwie opcje do wyboru- szukać pracy na własną rękę lub zdać się na pomoc i zatrudnienie agencji zatrudnienia. Obie te opcje mają swoje wady i zalety. Szukając pracy na własną rękę możemy natrafić na niesprawdzonego i nieuczciwego podopiecznego, a co za tym idzie możemy mieć problemy chociażby z terminowymi wypłatami. Ubiegając się o pracę samemu sami musimy także dokonać wszelkich formalności urzędowych- oczywiście jeżeli zamierzamy pracować legalnie (pracę nielegalną odradzamy).

Kolejną ważną kwestią jest zakwaterowanie- szukając pracy samodzielnie musimy liczyć się także z tym, iż na własną rękę potrzebujemy szukać dla siebie lokum na czas świadczenia pracy podopiecznemu. Do zalet takiego rozwiązania zaliczymy natomiast brak opłaty dla pośrednika oraz więcej pieniędzy zarabianych „na rękę”. Wyjeżdżając za granicę, zwłaszcza po raz pierwszy, warto wyjechać będąc zatrudnionym przez sprawdzoną agencję pracy. W tym celu warto przewertować Internet, by znaleźć opinie na temat danego pracodawcy i wybrać tego, któremu zaufamy.

Agencja wspiera swoich pracowników na każdym etapie zatrudnienia- przed wyjazdem oferuje nam kursy językowe online, podczas wyjazdu wspiera nas w kwestii dojazdu i zakwaterowania, a w przypadku np. śmierci podopiecznego szuka nam kolejnej, zastępczej oferty pracy. Owszem, agencja bierze pieniądze za pośrednictwo, jednak nie jest to duży wydatek w porównaniu z zaletami jakie płyną z nawiązania takiej współpracy.

Opiekun osób starszych w Niemczech – zakwaterowanie

Wyjeżdżając do pracy za granicę, np. do Niemiec, w charakterze opiekunki osoby starszej jedną z kluczowych kwestii jest zakwaterowanie. O kwestie zakwaterowania nie muszą się martwić osoby, które decydują się na podjęcie pracy nawiązując współpracę z agencją zatrudnienia. Agencje troszczą się bowiem o gwarancję zakwaterowania i dodatki żywnościowe dla swoich pracowników (najczęściej zakwaterowanie zapewnione jest w domu podopiecznego).

Poza zakwaterowaniem pracownicy zatrudnieni przez agencję nie muszą się też martwić o kwestie związane z dojazdem i powrotem do kraju. Przyjazdy także są opłacane oraz organizowane z ramienia pracodawcy.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.